Informácie k zdraženiu

Vážený zákazníci touto cestou by sme vás radi informovali o dôvodoch prečo stúpli ceny našich produktov. Veľmi neradi ale boli sme nútený v priebehu mesiacov 1-5 roku 2021 zvýšiť ceny našich produktov. Hlavným a zároveň jediným dôvodom je prudké a opakované zdražovanie našich dodávateľov. Pri našich produktov stúpla opakovane cena: železa, dreva, kartónov. Dodávatelia nám už opakovane zdražovali. V praxi to vyzerá tak, že každá ďalšia dodávka je cenovo vyššia. Ceny sa menia skoro každý týždeň. Nikto s dodávateľov si netrúfa ceny garantovať dlhší čas. Vo všetkých prípadoch išli ceny len smerom hore.

Vzhľadom na pandémiu a globálne odstávky došlo k narušeniu plynulosti dodávok. Do toho oživil trh v Kanade a USA kde je teraz nedostatok dreva. Bola pozastavená lodná doprava a došlo aj k nedostatku lodných kontajnerov.

Pri produktoch, ktoré dovážame koncom roka 2020 došlo k prudkému zdraženiu lodnej dopravy z Ázie. Obvyklá cena za lodný kontajner narástla zo sumy cca 2000 EUR na 10 000 EUR. Tu už však postupne klesli ceny a aj keď ešte sa ani zďaleka nepribližujú pôvodným cenám.

U nás sa to prejavilo nasledovne:

  • Drevo - pivné sety a záhradný nábytok
  • Železo - nohy na pivné sety a záhradný nábytok
  • Kartóny - produkty balené v kartóne
  • Lodná doprava - záhradný nábytok, látky, podušky
  • Látky a molitan - podušky, obrusy
  • Farby - plechovky a ich obsah

Platnosť informácií je k dátumu písania tohto článku: 25. 5. 2021. Aj nám je veľmi nepríjemné toto zdraženie a dúfame, že sa čoskoro dostanú ceny na pôvodný stav.

Veľmi nás to mrzí a dúfame, že sa situácia stabilizuje čo najskôr smerom k pôvodnému stavu. K dátumu písania tohto článku však stále ceny len rastú.

VIAC informácií:

https://drevmag.com/2021/04/29/cenova-kalamita-neuticha-alebo-trh-s-drevom-sa-zblaznil/

https://e.dennikn.sk/2401991/ceny-dreva-sa-zblaznili-kym-bublina-praskne-skrachujeme-kricia-male-pily/

https://www.lesmedium.sk/o-com-sa-pise/analytici-drevo-sa-stalo-najlukrativnejsou-svetovou-komoditou

https://index.sme.sk/c/22634519/dreva-je-malo-zdrazuje-porastu-aj-ceny-drevodomov.html

https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/svetu-chybi-zasoby-cokoliv-reknete-tak-toho-mame-nedostatek-hlasi-velke-firmy-1380848

v anglickom jazyku:

https://lemn.fordaq.com/news/North_American_softwood_lumber_prices_72401.html

https://fortune.com/2021/04/20/lumber-prices-2021-chart-price-of-lumber-wood-costs-latest-update-april-2021-why-is-wood-so-expensive/

https://www.nrcan.gc.ca/our-natural-resources/domestic-and-international-markets/current-lumber-pulp-panel-prices/13309#softwood 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie