Výhody pestovania vo fóliovníku

Pestovanie vo fóliovníku

V posledných rokoch sa pestovanie vo fóliovníkoch stalo stále populárnejším spôsobom získavania čerstvej zeleniny a ovocia. Táto moderná metóda pestovania má množstvo výhod, ktoré môžu prispieť k úspešnému a produktívnemu záhradkárčeniu. Nižšie sú uvedené niektoré z klúčových výhod pestovania vo fóliovníku:

Fóliovník predlžuje pestovaciu sezónu

Fóliovníky vytvárajú kontrolované mikroklimatické podmienky, ktoré umožňujú predĺžiť pestovaciu sezónu. To znamená, že môžete začať s pestovaním skôr na jar a pokračovať až do neskorej jesene. Na jar chráni pred mrazom v lete pre silným slnkom (netreba však zabúdať na vetranie a zálievku).

Ochrana pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami

 • Oceľová konštrukcia s pozinkovaním a zosilnená PVC plachta poskytuje spoľahlivú ochranu pred vetrom, dažďom a krupobitím, čím minimalizuje riziko poškodenia rastlín.

Optimálna mikroklíma

 • Fóliovníky umožňujú reguláciu teploty, vlhkosti a osvetlenia pomocou otvorou v plachtách. To zabezpečuje optimálne podmienky pre rast rastlín, čo vedie k vyššiemu výnosu a kvalite plodín.

Kontrola škodcov a chorôb

 • Uzavreté prostredie fóliovníka pomáha minimalizovať prítomnosť škodcov a chráni rastliny pred chorobami, čo znižuje potrebu používať chemické postreky.

Ľahká príprava pôdy

 • Pôda v fóliovníku môže byť ľahko prípravená pomocou rýľa alebo motyky. Dodatočné hnojenie a prispôsobenie pôdy je len na vás. Čerstvá a výživná pôda je zárukou úspechu.

Praktické rady pre pestovanie vo fóliovníku

 • Obdobie pestovania: Fóliovníky umožňujú pestovanie počas celého roka, s tým, že sa dá začať už na jar a pokračovať až do neskorej jesene.

 • Príprava pôdy: Pred osadením rastlín je dôležité pripraviť pôdu. Odporúča sa odstrániť nečistoty a kamenie a pridať vhodné hnojivá na zabezpečenie živín.

 • Osadenie/kotvenie do zeme: Oceľová konštrukcia s pozinkovaním poskytuje stabilnú oporu. Pri osadzovaní do zeme je dôležité správne ukotviť konštrukciu, aby odolala vetru a iným nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Pestovanie zeleniny vo fóliovníku

 1. Rajčiny: Vo fóliovníku môžete dosiahnuť skvelé výsledky s pestovaním rajčín, ktoré vyžadujú teplé a stabilné prostredie.

 2. Paprika: Táto zelenina miluje teplé podmienky a fóliovník jej poskytuje ideálne prostredie pre rast a dozrievanie.

 3. Uhorky: Fóliovníky sú ideálne pre pestovanie uhorkov, pretože poskytujú optimálne podmienky na udržanie vlhkosti a teploty.

 4. Šaláty: Pestovanie šalátov vo fóliovníku umožňuje predĺžiť sezónu a zabezpečiť optimálne podmienky pre ich rast.

Naše fóliovníky s oceľovou konštrukciou a zosilnenou PVC plachtou sú pre moderných záhradkárov ideálnym riešením.

Ich výhody spočívajú v kontrolovanom prostredí, ktoré podporuje zdravý rast rastlín a vedie k bohatej a kvalitnej úrode. S ich pomocou môžete rozšíriť svoju pestovateľskú sezónu a vychutnať si čerstvé plody svojej práce počas celého roka.

U nás nájdete fóliovníky všetky obľúbených rozmerov skladom. Máme záhradné fóliovníky ako aj nahradné plachty na konštrukcie fóliovníkov.

Oľúbené rozmery fóliovníkov v našom obchode

Máme však aj väčšie či menšie rozmery fóliovníkov.

foliovniky-3x4,5M

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.